PALLMANN SPIDER

Die PALLMANN SPIDER ist extrem einfach zu bedienen, laufruhig und zeichnet sich besonders durch die vielseitigen Einsatzmöglichkeiten aus.

 mehr erfahren 
 
 

Parkett Revolution

Das Pallmann X-Light System revolutioniert die Parketttechnik. UV-Licht ist das Zauberwort! Ein spezielles System von der Grundierung bis hin zur Versiegelung ermöglicht das Aushärten der Oberfläche...

 mehr Informationen 
 
 

Parkettprofi l Bewerben Sie sich jetzt!

Sie sind Parkettleger und möchten sich als Parkettprofi bewerben?

 erfahren Sie mehr 
 
 

Merkliste (0)

 
 

Referenzen

 
 
 

Wyzwanie w Pałacu Wiechlice

Historia wsi Wiechlice rozpoczyna się w 1263 roku, wówczas pojawiła się o niej pierwsza wzmianka. Z kolei na budowę pałacu wskazują dwie daty: 1790 i 1798, a prace w budynku trwają do dziś. Wszystko po to, aby prezentował się on jak najlepiej.

  • Gebäudetyp: Pozostałe
  • Belagsart: Podłogi drewniane
  • Technische Lösung: Renowacja starych posadzek, Układanie posadzek drewnianych
  • Marke: Pallmann
  • Ort: Wiechlice
  • Contractor: Exowood
  • Land: Polska

Historia wsi Wiechlice rozpoczyna się w 1263 roku, wówczas pojawiła się o niej pierwsza wzmianka. Z kolei na budowę pałacu wskazują dwie daty: 1790 i 1798, a prace w budynku trwają do dziś. Wszystko po to, aby prezentował się on jak najlepiej.

Pałac Wiechlice posiada 36 pokoi i 11 apartamentów, a przy tym Centrum Spa & Wellness, restaurację, salę balowo-konferencyjną, gabinety kosmetyczne i wiele innych udogodnień, które zachęcają gości do wypoczynku w tym miejscu.

Przede wszystkim wytrzymałość

Wnętrza Pałacu są urządzone w klasycystycznym stylu, co wymaga stałej dbałości o każdy detal aranżacji. O atrakcyjności pomieszczeń stanowi w dużej mierze podłoga, która w budynkach tego typu narażona jest na szczególną eksploatację, a tym samym ścieranie i zarysowania. Postanowiono przeprowadzić gruntowną renowację parkietu największego pomieszczenia pałacu, czyli sali balowo-konferencyjnej. Może ona pomieścić 300 osób na konferencjach i 200 osób na weselach.

- Parkiet był w złym stanie i zdecydowanie nadawał się już do odświeżenia. Wcześniej pokryto go lakierem, co – sądząc po tym, że cały środek był przetarty do surowego drewna – w tym obiekcie się nie sprawdziło. Renowację wykonaliśmy za pomocą szlifierki Spider, a podłogę zabezpieczyliśmy pielęgnującym olejo-woskiem Pallmann Magic Oil 2K. Szlifierka bez wątpienia jest rewolucyjna - pozwala uzyskać idealnie gładką powierzchnię w zauważalnie krótszym czasie - mówi Kamil Olechowski, właściciel firmy EXOWOOD.

Produkty gwarantujące odporność

Renowację przeprowadziła firma EXOWOOD, specjalizująca się m.in. w montażu, cyklinowaniu i renowacji podłóg. Podczas prac wykonawca korzystał ze szlifierki PALLMANN SPIDER. To rewolucyjny produkt z technologią 3 talerzy szlifierskich, które mogą pracować zarówno równolegle, jak i w trybie niezależnym. Szlifierka pozwala również na płynne dostosowanie mocy do wymagań podłogi. Do jej zalet należą także: łatwe i wygodne sterowanie, możliwość podłączenia odkurzacza oraz lekkość – waży ona zaledwie 42 kg. Jest cicha, co dodatkowo poprawia komfort wykonywanych prac.

Do wykończenia powierzchni użyto olejo-wosku Magic Oil 2K, który jest odpowiedni do pomieszczeń narażonych na wyjątkowo intensywne użytkowanie. Powinien zatem sprawdzić się w sali balowo-konferencyjnej, będącej pomieszczeniem wymagającym wyjątkowo skutecznej pielęgnacji.

- Pierwsze urządzenie (Pallmann Spider) pozwoliło w szybki i najmniej inwazyjny sposób usunąć pozostałości po powłoce lakierowej, która w tym przypadku nie zdała egzaminu oraz wyprowadzić powierzchnię pod kolejne zabezpieczenie. Tutaj zaproponowałem, sprawdzony już w wielu obiektach, olejo-wosk, który daje efekt aksamitno-matowej powierzchni podłogi. Pallmann  Magic Oil 2K dzięki dodatkowi utwardzacza charakteryzuje się bardzo krótkim okresem wiązania i dlatego idealnie nadaje się do zabezpieczenia podłóg w bardzo intensywnie użytkowanych pomieszczeniach (restauracje, hotele, biura, sklepy) z możliwością nieograniczonej eksploatacji już po 12 godzinach od aplikacji – informuje Robert Elias, regionalny kierownik sprzedaży UZIN UTZ.